Nõustamine      Kirjandust      Kontakt      

Psühholoogiline

nõustamine ja paariteraapia
Psühholoog Annika Vau on kirjutanud järgnevad nõuanded selleks, et vanematevaheline koostöö sujuks ja kõigil oleks perekonnas hea olla. Postitus on esmakordselt avaldatud Perekeskuse Sina ja Mina FB-fännilehel juulis 2016 Kuidas seada lastele piire, kui vanematel on eri arvamused? lapsevanemate erimeelsus

Kuidas seada lastele piire, kui vanematel on eri arvamused?

Psühholoog Annika Vau on kirjutanud järgnevad nõuanded selleks, et vanematevaheline koostöö sujuks ja kõigil oleks perekonnas hea olla.

Kuidas seada lastele piire, kui vanematel on eri arvamused?

Partnerid võiksid omavahel läbi arutada perekonna reeglid ja piiride seadmise viisid. Üksmeelt vajavad järgmised teemad:

 

Millised on üldised kodused reeglid?

Kõige olulisem esmajärjekorras laste tervise ja turvalisusega seotud käitumisreeglid, näiteks arvutikasutuse, kojutuleku ja magamamineku kellaajad, aga ka vanematesse puutuvad teemad nagu sõprade küllakutsumine, taskuraha suurus jmt). Väikesed omavahelised erinevused lapsevanemate kasvatushoiakutes on normaalsed ja et neid erinevusi tuleks austada. 

 

Kuidas piire seatakse?

Peredes, kus vanematel on vastandlikud kasvatusstiilid, ning kes tülitsevad kumbki oma arvamuse õigsuse üle, esineb lastel rohkem probleemset käitumist kui üksmeelsete vanematega peredes. Lapsed on segaduses ja püüavad väljakutsuva käitumise abil olukorda selgust tuua. 

 

 

Erimeelsusi arutage kahekesi olles

Selles, et erimeelsusi arutatakse omavahel, kuid soovitatavalt ajal, mil lapsed ei ole kuuldeulatuses. Kui vahel juhtubki, et peate oma lahkarvamusi klaarima just laste juuresolekul, siis näidake neile eeskuju, kuidas teha seda üksteise piire austavalt ning mõlemale poolele sobivaid lahendusi otsides. 

 

Suhelge efektiivselt

Üksmeelele jõudmiseks tasub kasutada suhtlemisoskusi nagu aktiivset kuulamist, mina-sõnumeid ja võitja-võitja probleemilahendust. Täpsemalt saab nende kohta lugeda www.sinamina.ee/kkk . Eesmärgiks on, et partnerid püüaksid üksteist mõista ning otsida mõlemale sobivaid lahendusi, mitte ei tõestaks enda ainuõigsust ja teise poole eksimist.  

 

Vajadusel otsige abi

Kui erimeelsused on nii suured, et ühiste lahenduste otsimine ei tööta, tasub pöörduda perenõustaja poole. Ideaaljuhul tuleks otsida abi enne, kui kasvatuslikud erimeelsused hakkavad õõnestama paarisuhet.

Postitus on esmakordselt avaldatud Perekeskuse Sina ja Mina FB-fännilehel juulis 2016.

Nõustamisteenused
Pakume nii individuaalset psühholoogi- list nõustamist ja paarinõustamist. Helista ja küsi vastuvõtuaega!

Hea lisaks lugeda
Mis on armastus ja kuidas tunnetekeskne paariteraapia saab sind aidata?

Registreerumine
Vastuvõtule registreerumiseks helista 5836 0824 või saada sõnum siin ning lepime kokku esmase vastuvõtuaja. Helista, et muuta enda elu paremaks!

Kontaktandmed
Suhteharmoonia OÜ, 14078164,
Vastuvõtt Tallinna kesklinnas.
E-mail  
Kontakttelefon (+372) 5836 0824

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kuidas seada lastele piire,

Partnerid võiksid omavahel läbi arutada perekonna reeglid ja piiride seadmise viisid Üksmeelt vajavad järgmised teemad:   Millised on üldised kodused reeglid? Kõige olulisem esmajärjekorras laste tervise ja turvalisusega seotud käitumisreeglid, näiteks arvutikasutuse, kojutuleku ja magamamineku kellaajad, aga ka vanematesse puutuvad teemad nagu sõprade küllakutsumine, taskuraha suurus jmt) Psühholoog Annika Vau on kirjutanud järgnevad nõuanded selleks, et vanematevaheline koostöö sujuks ja kõigil oleks perekonnas hea olla.

Kuidas seada lastele piire, kui vanematel on eri arvamused?

lapsevanemate erimeelsus
www.suhteharmoonia.ee © 2024 Suhteharmoonia OÜ » Psühholoogiline nõustamine