Nõustamine      Kirjandust      Kontakt      

Psühholoogiline

nõustamine ja paariteraapia
Kas tahaksid teada, mis on armastus ja kuidas seda oma paarisuhtes püsivalt kogeda?Loe lähemalt! com     Mina kasutan töös paaridega tunnetekeskset paariteraapiat ja minuga saab ühendust siit !  Kuidas saab tunnetekeskne paariteraapia sind aidata? tunnetekeskne paariteraapia, lähedus, armastuse tähendus, Sue Johnson, tõenduspõhine paariteraapia, kiindumusteooria, John Bowlby, lähisuhe, paariterapeut, konfliktid paarisuhtes, üksildus, "Annika Vau", "negatiivne suhtemuster", paarinõustamine

Kuidas saab tunnetekeskne paariteraapia sind aidata?

Annika Vau 18. mail 2018

Kas tahaksid teada, mis on armastus ja kuidas seda oma paarisuhtes püsivalt kogeda? Järgnevast postitusest saad teada põneva fakti, mis on armastus ja kuidas tunnetekeskne paariteraapia saab sind aidata selle leidmisel.

Kuidas tunnetekeskne paariteraapia saab sulle abiks olla?

 

Mina imetlen tunnetekeskset paariteraapiat, sest see ütleb, mis on armastus ja kuidas seda (taas)luua. See on uuringutel põhinev meetod, kus terapeudi abiga saadakse jagu korduvatest tülidest ja eraldatusest. Toetav terapeut aitab teil mõista, kuidas olete jõudnud praegusesse olukorda. Seejärel liigutakse vastastikuse mõistmise ja läheduse poole. Eesmärgiks on mõlema partneri turvaline seotus, lähedus ja kindlustunne. 

 

Kuidas saab tunnetekeskne paariteraapia sind aidata?

Mis on armastus ja turvaline seotus?

 

"Armastus on turvaline emotsionaalne seotus partnerite vahel"(kiindumusteooria rajaja J. Bowlby). Turvaline seotus tähendab, et partner on sinu jaoks olemas ja pakub sulle tuge. Kui sul on maailmas vähemalt üks inimene, kellele saad hädas olles loota, siis su keha rahuneb maha.
Sellises turvalises, rahulikus ja hoitud tundes, on lihtsam keskenduda elus olevatele muudele rollidele ja ülesannetele - näiteks vanemaks olemisele või tööle. Seotuse puhul on oluline ka sinu partneri avatus: kuivõrd valmis on ta jagama sinuga oma muresid, kõhklusi ja hirme. Kui jah, siis oled sa temale nagu kalju või kindel tugi, kellele toetuda."Armastus on turvaline emotsionaalne seotus partnerite vahel" (J. Bowlby).

 

Kui tunnetetasandi turvatunne puudub  - siis sa nagu sirutaksid käe välja tema järele, ja teda pole seal. Sinu keha võib reageerida sellele paanikaga, kuid välja paistad hoopis vihane või endassetõmbunud. Kaaslane vastab sellele tõenäoliselt viisil, mis viib teid omakorda veelgi suurema konflikti või eraldatuseni. Nii oletegi oma korduvas ja pöörases tülide või eraldatuse tantsus, mida on raske peatada. Ja lähedusest on sel hetkel asi nii kaugel... 

 

Kuidas saab tunnetekeskne paariteraapia sind aidata?
Näide negatiivsest suhtemustrist.

Tunnetekeskse paariteraapia eelised:

 

1)     Koduülesandeid ei pea tegema.

2)     Muutus on püsiv.

3)     Suureneb emotsionaalne lähedus ja seotus. 

4)     Kasulik mõju tervisele, sest turvaline partner toob füüsilise lõõgastuse.

 

Kui Sul tekkis huvi tunnetekeskses paariteraapias osalemise vastu, siis vaata lähemalt!

 

Veel põnevaid fakte tunnetekeskse paariteraapia kohta

 

  • Tunnetekeskne teraapia aluseks on John Bowlby kiindumussuhte teooria, mille järgi inimeste üks põhivajadusi on vajadus turvalise lähisuhte järele. 
  • Teraapia rajati 1980. aastatel Kanada psühholoogide Sue Johnsoni ja Leslie Greenbergi poolt, kombineerides teadusuuringuid ja reaalset tööd paaridega.
  • Maailmas tehakse tunnetekeskse paariteraapia alal pidevalt teaduslikke uuringuid.
  • Eesti keeles leiab põhjalikke näiteid ja harjutusi ise läbi proovimiseks raamatust "Armastuse tähendus" (dr Sue Johnson, 2014) või "Hoia mind. Seitse vestlust elukestvaks armastuseks" (dr Sue Johnson, 2008). 
  • Eestis on juba palju aastaid võimalus osaleda tunnetekeskses paariteraapias. Vaata lähemalt näiteks siit!
  • Rahvusvahelise tunnetekeskse paariteraapia tippkeskuse kodulehelt leiad  soovi korral rohkem infot:  www.iceeft.com 

 

Mina kasutan töös paaridega tunnetekeskset paariteraapiat ja minuga saab ühendust siit

Nõustamisteenused
Pakume nii individuaalset psühholoogi- list nõustamist ja paarinõustamist. Helista ja küsi vastuvõtuaega!

Hea lisaks lugeda
Mis on armastus ja kuidas tunnetekeskne paariteraapia saab sind aidata?

Registreerumine
Vastuvõtule registreerumiseks helista 5836 0824 või saada sõnum siin ning lepime kokku esmase vastuvõtuaja. Helista, et muuta enda elu paremaks!

Kontaktandmed
Suhteharmoonia OÜ, 14078164,
Vastuvõtt Tallinna kesklinnas.
E-mail  
Kontakttelefon (+372) 5836 0824

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kuidas saab tunnetekeskne paariteraapia

Kuidas tunnetekeskne paariteraapia saab sulle abiks olla?   Mina imetlen tunnetekeskset paariteraapiat, sest see ütleb, mis on armastus ja kuidas seda (taas)luua See on uuringutel põhinev meetod, kus terapeudi abiga saadakse jagu korduvatest tülidest ja eraldatusest Kas tahaksid teada, mis on armastus ja kuidas seda oma paarisuhtes püsivalt kogeda? Järgnevast postitusest saad teada põneva fakti, mis on armastus ja kuidas tunnetekeskne paariteraapia saab sind aidata selle leidmisel.

Kuidas saab tunnetekeskne paariteraapia sind aidata?

Kas tahaksid teada, mis on armastus ja kuidas seda oma paarisuhtes püsivalt kogeda?Loe lähemalt! tunnetekeskne paariteraapia, lähedus, armastuse tähendus, Sue Johnson, tõenduspõhine paariteraapia, kiindumusteooria, John Bowlby, lähisuhe, paariterapeut, konfliktid paarisuhtes, üksildus, "Annika Vau", "negatiivne suhtemuster", paarinõustamine
www.suhteharmoonia.ee © 2024 Suhteharmoonia OÜ » Psühholoogiline nõustamine