Nõustamine      Kirjandust      Kontakt      

Psühholoogiline

nõustamine ja paariteraapia
Elus võib juhtuda ootamatuid pöördeid ja keerulisi hetki, mis panevad proovile meie võime armastada ja usaldada. Kõrvalsuhte avastamise järel võib usaldus puruneda järsult justkui tuhandeks killuks.   Kas kõrvalsuhte järel saab paarisuhet parandada?

Kas kõrvalsuhte järel saab paarisuhet parandada?

Annika Vau 3. juulil 2024

Elus võib juhtuda ootamatuid pöördeid ja keerulisi hetki, mis panevad proovile meie võime armastada ja usaldada. Kõrvalsuhte avastamise järel võib usaldus puruneda järsult justkui tuhandeks killuks.

Kas kõrvalsuhte järel saab paarisuhet parandada?

Tunnetekeskses teraapias (ingl k. emotionally focused therapy) on olemas meetod, mille abil see usaldus ja turvatunne uuesti üles ehitada. Võrdluseks võib kujundina tuua Jaapani kunstist pärit kintsugi vaasi, kus purunenud keraamikat parandatakse kullaga. Samamoodi on ka meie suhted võimelised paranema ja muutuma veelgi tugevamaks ja kaunimaks, kui neile õigesti tähelepanu pöörata. 

Kintsugi: kunsti ja tarkuse sümbioos

Kintsugi (金継ぎ), mis tõlkes tähendab "kuldne ühendamine", on iidne Jaapani kunstiliik, kus purunenud keraamilisi esemeid parandatakse kullaga. Selle asemel, et varjata pragusid, rõhutatakse neid, muutes vaasi ainulaadseks ja väärtuslikuks. See kaunis kunstiline lähenemine sümboliseerib ideed, et meie vigade ja haavadega võib kaasneda ilu ja tugevus, kui neid õigesti ja hoolikalt parandada.

Tunnetekeskne teraapia on nagu emotsionaalne kintsugi

Tunnetekeskne teraapia (Emotionally Focused Therapy, EFT) on teadusuuringutega näidanud, kuidas käib emotsionaalse sideme taastamine. On olemas meetod, kuidas luua usaldus peale seda, kui side on järsult katki kärisenud. Pärast võib teievaheline side olla tugevam ja ilusamgi kui enne. 

Kuidas rebenenud suhtesideme parandamine teraapias täpsemalt käib?

Kõigepealt töötame selle suhtemustriga, mis on takistab teil kiindumushaava loomulikul viisil omavahel ära tervendamast. Ehk siis kaardistame ja proovime murda seda mustrit, mis ei lase teil omavahel niimoodi rääkida, et valu oleks tõeliselt mõistetud ja jõuaks lõplikult kohale, miks see kõik üldse juhtus.

Kui põhiline takistav muster on alistatud, siis teraapia teise faasi eesmärk on liikuda sügavuti teineteisele emotsionaalselt lähemale ja toimub ka haava tervendamiseks vahalik lahti rääkimine.

Mis juhtub peale teraapiat? Kas usaldus tuleb tagasi?

Nagu kintsugi vaasi puhul, me ei saa eitada, et ühenduse purunemine toimus – see jääb õrnaks kohaks. Kui teraapia on õnnestunud, siis see haav on nö. kuldse liimiga ära paradatud: st et kui miski sellele valusale kohale vajutab, siis te olete võimelised sellest rääkima sellisel viisil, et lähedus hoopis suureneb ja ühendus tugevneb. 

 

Järeldus

Kui teie suhe on purunenud, ärge heitke meelt. Leidke oma kintsugi meister tunnetekeskse terapeudi näol ja alustage teekonda armastuse ja usalduse poole. Teie suhe võib saada uueks ja veelgi ilusamaks meistriteoseks, kus iga pragu räägib lugu paranemisest, tugevusest ja tõelisest armastusest.

 

Aja saab broneerida näiteks kontaktivormi kaudu.

Lisainfot paarinõustamise kohta saab siit.

 

Nõustamisteenused
Pakume nii individuaalset psühholoogi- list nõustamist ja paarinõustamist. Helista ja küsi vastuvõtuaega!

Hea lisaks lugeda
Mis on armastus ja kuidas tunnetekeskne paariteraapia saab sind aidata?

Registreerumine
Vastuvõtule registreerumiseks helista 5836 0824 või saada sõnum siin ning lepime kokku esmase vastuvõtuaja. Helista, et muuta enda elu paremaks!

Kontaktandmed
Suhteharmoonia OÜ, 14078164,
Vastuvõtt Tallinna kesklinnas.
E-mail  
Kontakttelefon (+372) 5836 0824

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kas kõrvalsuhte järel saab

Tunnetekeskses teraapias (ingl k   emotionally focused therapy ) on olemas meetod, mille abil see usaldus ja turvatunne uuesti üles ehitada Elus võib juhtuda ootamatuid pöördeid ja keerulisi hetki, mis panevad proovile meie võime armastada ja usaldada. Kõrvalsuhte avastamise järel võib usaldus puruneda järsult justkui tuhandeks killuks.

Kas kõrvalsuhte järel saab paarisuhet parandada?

www.suhteharmoonia.ee © 2024 Suhteharmoonia OÜ » Psühholoogiline nõustamine